Partnerzy

Muzeum Emigracji w Gdyni


Honorujemy:

muzeumemigracji.pl

Muzeum Emigracji w Gdyni to jedyne miejsce w kraju prezentujące historię emigracji z ziem polskich na przestrzeni 200 lat. Zlokalizowane w historycznym budynku Dworca Morskiego, przy ulicy Polskiej 1, skąd na pokładzie legendarnych transatlantyków odpływały tysiące polskich emigrantów.
 
Oferta dla rodzin z dziećmi
W Sali Małego Podróżnika na dzieci czeka wybór książek o emigracji, podróżach, edukacyjna aplikacja multimedialna, a także broszury z zadaniami do rozwiązywania podczas zwiedzania wystawy stałej. Starszym dzieciom polecamy zakup w kasie gry muzealnej pt. „Frycek Munchausenowicz łączy historie", której rozwiązanie gwarantuje sympatyczną nagrodę! Zapraszamy do śledzenia oferty warsztatów dla dzieci, które towarzyszą każdemu większemu wydarzeniu w muzeum.
 
Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi
Do muzeum dojeżdżają niskopodłogowe autobusy komunikacji miejskiej. W budynku nie ma progów, a poruszanie się między piętrami ułatwiają windy. W holu głównym, w Magazynie Tranzytowym na pierwszym piętrze oraz w restauracji znajdują się toalety wyposażone w przewijaki.


Oferta:

Z Kartą Mieszkańca darmowe wejście na wystawę stałą obowiązuje przez cały rok.
Posiadaczom Karty Gdynia Rodzinna i Gdynia Senior Plus przysługuje bilet ulgowy w cenie 6zł od osoby. W każdą środę wstęp na wystawę jest bezpłatny.
 
KONTAKT Z KASAMI:
tel. +48 58 670 41 61 | kasa@muzeumemigracji.pl