Partnerzy

Teatr Gdynia Główna


Honorujemy:

Masz kulturę pod stopami!
Dworzec PKP Gdynia Główna wyrasta na fundamentach sztuki. Pod waszymi stopami znajduje się wyjątkowe miejsce – kiedyś schron przeciwlotniczy, dziś Teatr Gdynia Główna. Rozmiarów tego teatru nie wyznacza ani powierzchnia sceny, ani objętość widowni, lecz obszar spraw, w jakich stara się on wypowiedzieć. Raczej więc przestrzeń intelektualna niż architektoniczna, rozpiętość emocjonalna niż konstrukcyjna, wielkość artystyczna nie budowlana.

Busolą, wyznaczającą bieguny poszukiwań repertuarowych Teatru Gdynia Główna są zarówno komentarze, jak i riposty, udzielane współczesności, próby zwrócenia uwagi widowni na zagadnienia szczególnie istotne. Wybór dokonywany bywa z różnym powodzeniem, zawsze jednak jest nakierowany na gorącą materię życia. Nie brakuje u nas wielkiej klasyki: Szekspira, Gombrowicza, Kafki, Witkacego, Czechowa, Wyspiańskiego, Lema. Równowagę zachowujemy jednak w aktualnościach: Sikorska-Miszczuk, Kapuściński, Ravenhill, Szwarc, Sadowski, Lindgren. Ten wspaniały dorobek wielkich twórców, dostarcza teatrowi mocnego budulca dla reżyserów i aktorów, a oparcia dla widzów. Nasi widzowie to tacy, którzy mieli już dość teatralnego blichtru. Kameralna scena sprzyja bliskiemu, niemal intymnemu kontaktowi, w efekcie emocjonalnemu i intelektualnemu porozumieniu między aktorami i widzami. Mówi się o nas „teatr alternatywny”.

Faktycznie, nie jesteśmy instytucją, ale to, co nas od niej na pewno różni, to to, że nic nie musimy – za to bardzo chcemy i nie popadamy w rutynę. Nasz teatr jest współczesny w sposobie komunikowania się z publicznością, poszukujący nowych form kontaktu. Poprzez projekty „Teatr nadaje na Witomino”, „Gdynia ReAktywacja”, „paraDAradę. Kultura ReAktywuje dzielnice”, „Spektakl plenerowy MASSKA”, „Teatr Zajechał na Chylonię” i Festiwal Pociąg do Miasta docieramy z kulturą do oddalonych od centrum dzielnic miasta, poznajemy lokalną tożsamość, zawiązujemy ścisłą relację z mieszkańcami i budujemy wspólnotę wokół wspólnej sprawy. Za swoją działalność Teatr Gdynia Główna był nominowany do Sztormów Roku za rok 2014, a jego założycielki do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2014. W 2016 roku zostały nagrodzone Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Gdyni „Galionem Gdyńskim” w kategorii „animacja kultury”, zaś w 2017 roku otrzymaliśmy nagrodę „Srebrnego Śledzia” za projekt Gdynia ReAktywacja (najlepsza inicjatywa roku).
 
Projekt finansowany przez Miasto Gdynia.

Więcej na stronie www.teatrgdyniaglowna.pl


Oferta:

Teatr Gdynia Główna udziala zniżek posiadaczom Karty Mieszkańca w wysokości 5 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (niezależnie od nominalnej ceny biletu).

Jedna Karta upoważnia do zakupu jednego biletu ze zniżką. Zniżki z innych programów (m. in. Karta do Kultury, Karta Dużej Rodziny, Karta Gdynia Rodzinna) nie kumulują się - przy zakupie biletu można skorzystać tylko z jednej z nich.

www.teatrgdyniaglowna.pl/bilety